Blog Archive
-
▼
2010
(35)
-
►
május
(11)
- I. év - November 14., péntek
- I. év - November 13., csütörtök
- I. év - November 12., szerda
- I. év - November 11., kedd
- I. év - November 7., péntek
- I. év - November 6., csütörtök
- I. év - November 1., szombat
- I.év - Október 29., szerda
- I. év - Október 28., kedd
- I. év - Október 26., vasárnap
- I. év - Október 6., hétfő
-
►
április
(12)
- I. év - Október 5., vasárnap
- I. év - Október 3., péntek
- I. év - Október 2., csütörtök
- I. év - Szeptember 27., szombat
- I. év - Szeptember 26., péntek
- I. év - Szeptember 20., szombat
- I. év - Szeptember 16., kedd
- I. év - Szeptember 15., hétfő
- I. év - Szeptember 12., péntek
- I. év - Szeptember 1., hétfő
- I. év - Augusztus 31., vasárnap
- I. év - Augusztus 30., szombat
-
►
május
(11)
Olvasnivaló
Olvasók
I. év - Január 7., szerda
I. év - Január 5., hétfő
I. év - Január 1., csütörtök
I. év - December 31., szerda
I. év - December 25., csütörtök
I. év - December 24., szerda
I. év - December 15., hétfő
I. év - December 13., szombat
I. év - December 8., hétfő
I. év - December 6., szombat
I. év - November 26., szerda
I. év - November 21., péntek
Társalgó
A héten a vezetés durva hajtóvadászatot indított Philippe megverője ellen, de mivel semmire sem jutottak, mára kicsit lehűlt a lelkesedésük. Ennek egyrészt örülök, mert így nem büntetik meg a Fantomot, másrészt nem, mert így én sem tudom meg, ki az, akit meg akarnak büntetni.
Csak előkerül egyszer...
Mennem kell, itt van Anita, és indulunk mászkálni a városba.
I. év - November 14., péntek
Esztétika előadás
Éjjel "valaki" eszméletlenre verte Philippe-et a parkban. Felrepedt a szemöldöke, eltört az orra, a bal hüvelykujja és egy bordája, csúnya zúzódások meg horzsolások vannak rajta mindenhol. Randán elintézte az a "valaki", pedig állítólag (és az én tapasztalataim szerint) nem gyenge ember.
Ami a legszebb az egészben: egy szál fehér rózsa feküdt mellette a fűben. A szirmai itt-ott vérpettyesek. Tehát nem Philippe a Fantom! Van esély, hogy egy normális pasi a titokzatos rózsahozó!
Az már csak ráadás, afféle bónuszpont, hogy én találtam rá először. Felébredtem hajnali 5-kor, és nem tudtam visszaaludni, úgyhogy úgy döntöttem, sétálok egyet, kiülök olvasni, amikor felkel a nap, ilyesmi. 6 körül láttam meg, szinte a hátsó kerítés tövében. Utólag lelketlen, gonosz, undorító dolognak tűnik, de így volt: akkor az se érdekelt, él-e még. Elvettem mellőle a rózsát, mert az engem illet, belerúgtam egyet Philippe-be, és elindultam vissza a koleszba, hogy vízbe tegyem a virágomat.
Utána azért beszóltam a gyengélkedőre, nehogy szó érje a ház elejét. Azzal már nem foglalkoztam, ki, mikor, hogyan kaparja össze. Én már megkaptam a részemet: titokzatos lovagom összeverte a gaz zaklatót, és még virágot is hagyott nekem.
Olyan jó kedvem lett, hogy szerintem délután írok egy levelet az otthoniaknak.
Délután 3 óra
Szoba
A két amcsi liba majd' elalél a gyönyörtől, hogy nekem milyen hiperromantikus fantomom van. Meg a vértől is aléldozni akarnak. De szerintem leginkább az irigységtől.
I. év - November 13., csütörtök
Művtöri előadás
Philippe megint iszonyú közel van. Nem tudom, képes leszek-e végigülni a másfél órát. Nem akarok megint jelenetet. Csak szeretnék szépen meghúzódni a tömegben.
Délután 1
Művtöri előadás
Philippe az előbb elém dobott egy szál fehér rózsát. Szerettem volna felpattanni, és szétverni a fején az ezeroldalas művtörikönyvet. De természetesen nem tettem. Csak elvörösödtem. Ökölbe szorult a kezem, és eltört benne az olcsó műanyag toll. Rám jött a bőghetnék, de nem engedtem neki, ennek örömére elkezdtem remegni.
Most ez az egész nyavalya rajtam van. Anita nyugtatni próbál. Én azon erőlködöm, hogy ne ájuljak el.
Gúnyolódik, vagy a többi rózsa is tőle van? Miért vigyorog olyan önelégülten? Miért nem száll le rólam? Mit akar még tőlem?
Nem ájulok el. Nem kapok hisztériás rohamot. Nem rohanok ki. Nem fogok hányni. És semmi más módon nem zavarom meg Ficci hihetetlenül érdekfeszítő előadását. Csak szép csendesen nyelem a dühömet meg a könnyeimet.
Haza akarok menni. Meg akarok halni. Ebben a pillanatban levegővé akarok foszlani. Vagy legalább bőgni egy kiadósat.
Csak gúnyolódott, ugye? Csak fel akart húzni. Nem ő a Fantom.
De mi van, ha mégis...?
I. év - November 12., szerda
Aula, Campus
M. La Flotte szerint is rosszul festek, Bár ő ezt úgy fogalmazta meg, hogy mintha kissé lefogytam volna, majd megkérdezte, gyengélkedem-e mostanában esetleg.
Kedvem lett volna elmesélni neki minden bajomat, olyan kedvesen érdeklődött. Végül mégse kötöttem az orrára. Inkább megkértem, hogy ajánljon nekem vizsgadarabot. Adott hármat, megnézegetem őket, aztán jövő héten eldöntjük.
Most pedig megyek, és teleeszem magam, hátha meg is marad belőle valami. Sok nem fog - már most a holnapi művtörin stresszelek.
I. év - November 11., kedd
Társalgó
Christian Hjalmulf, aki amellett, hogy rohadt jól énekel, észveszejtően jó pasi, és nem mellesleg az énektanárom, volt szíves a tudomásomra hozni, hogy rettenetesen le vagyok fogyva, és úgy általában szörnyen nézek ki.
És tényleg. Még magamhoz képest is. Azok a ruháim is leesnek rólam, amik eddig jók voltak. Pedig eszem rendesen.
Csak közben ezer dolgot kell megtanulnom egyszerre, zaklat egy pasi, egy másik rózsákat küldözget (és nem kizárt, hogy ugyanaza kettő), és még se a zongora-, se az énekvizsgára nem választottam darabot.
Valamit muszáj lesz kezdenem magammal, különben elfogyok, és egy halk pukkanással eltűnök ebből a világból. Sebaj, úgyse hiányzom majd sok embernek.
I. év - November 7., péntek
Gyengélkedő
Reméltem, hogy műelemzés szemináriumra már bemehetek, szeretek vitatkozni Natalia Albarral és az ő tankönyvi nézőpontjával. De ezeknek itt hiába magyarázom, hogy nem vagyok beteg, csak ideges voltam. 4-kor még megvizsgálnak, ha akkor nem találnak semmit, mehetek Isten hírével.
Megint kaptam rózsát, és persze megint senki nem látott itt senkit. Az én Fantomom beszervezte az összes ápolónőt.
Mindegy, inkább szagolok rózsát, mint Philippe-et.
I. év - November 6., csütörtök
Művtöri ea.
Ezen az egy órán vagyok együtt Philippe-pel. Minden egyes alkalommal megfogadom, hogy soha többé nem jövök be, majd tanulok a könyvből, aztán fene nagy becsületességemben mégis mindig bemászom, akárhogy görcsöl is a gyomrom.
Afféle körtánccal szoktuk kezdeni az órát. Én próbálok tőle minél messzebb helyezkedni, ő meg próbál minél közelebb kerülni hozzám. Ezt addig játsszuk, amíg bejön Gabrielle Ficci, a tanár, és kénytelenek vagyunk megülni a fenekünkön.
Ma ő nyert. Közvetlenül mögöttem ül, olyan közel, hogy érzem az illatát. Egyáltalán nem büdös, sőt. Mégis a hányinger kerülget.
És még az óra felénél sem tartunk.
Délután 2 óra 40 perc
Gyengélkedő - már megint
Nem egészen negyed órával azután, hogy abbahagytam az írást, felpattantam, átgázoltam az egész soron (a legtöbb embernek felállni sem volt ideje, hogy kiengedjen), és az egyik kezemet a gyomromon, a másikat a szám előtt tartva kirohantam az előadóból.
Az esetlen, duci lány, akit Ficci utánam küldött, a WC-ben talált rám, miközben épp kihánytam a reggelit. Láttam rajta, hogy ha néznie kell, ő is csatlakozik, úgyhogy inkább magamra csuktam a fülke ajtaját. Elég volt nekem a magam baja.
Még akkor is görcsösen öklendeztem, amikor már rég nem volt bennem semmi.
Dögölj meg, Philippe.
I. év - November 1., szombat
Társalgó
Anita az utolsó pillanatban dumált rá, hogy elmenjek. Még nem döntöttem el, hátba veregetem vagy megölöm érte.
Mivel ez nem egy elegáns bál volt, mint a gólyabál, ráadásul mindenki eltakarta a valódi kilétét, semmi nem szabott gátat az engem célzó érzelem-nyilvánításoknak. Sajnos az én jelmezem sem - mivel egyszerűen csak hippinek öltöztem (az időhiány nagy úr), tökéletesen felismerhető voltam.
Az egyik tábor csipkedett, tapizott, perverz megjegyzéseket tett, próbált elcsábítani. Egyesek régimódi, mások romantikus (-nak szánt), megint mások modern, tapló, tolakodó módszerekkel.
A társaság másik fele leribancozott, rám öntötte a poharam tartalmát, izomból a lábamra taposott, megpróbált felbuktatni. Páran bájosan vigyorogva megígérték, hogy kikaparják a szemem.
Be akartam rúgni. Nem sikerült. Odahaza szentekkel kellett volna barátkoznom, akkor nem bírnám így az alkoholt, és nem csak enyhén spicces lennék.
Habár az se lenne olyan nagyon jó. Gáz lett volna, ha rózsás idegen hullarészegen talál rám. Mert megint megjelent. Bizony, még láttam is. Azaz láttam is, meg nem is. Az Operaház Fantomjának ruhájába bújt, úgyhogy a világon semmit se láttam belőle. Az arcát maszk fedte, a kezét kesztyű, a haját kalap - mindent eltakart, ami jellegzetes egy emberben. A mozdulatai ismerősek voltak, de kicsit már imbolygott a világ, így még azok alapján sem tudtam azonosítani.
Letette elém a rózsát az asztalra, aztán odébbállt. Hiába akartam elkapni, hiába kiabáltam utána, vissza se nézett, csak eltűnt a tömegben. Nem is nagyon láttam azután. Amikor mégis, úgy manőverezett, hogy ne juthassak a közelébe.
Annyira szerettem volna én lenni Christine Daaé, aki letépheti a Fantom maszkját. Az se érdekel, ha alatta egy szörnyeteg van (te jó Isten, lehet, hogy Philippe az...?!), csak fedje már fel magát.
De talán jobb így. Amíg megőrzi a titkát, nem múlik el a varázs, és nem kell csalódnom (megint).
Este 6 óra 10 perc
Szoba
Próbáltam tanulni, hogy ne a Fantomról ábrándozzak. Nem ment.
Olvasni is próbáltam. Csak a Jane Eyre van nálam, és szombat délután nincs nyitva a könyvtár.
Kéne egy jó nagy pofon, mielőtt magába bolondít valaki, akit nem is ismerek, és akitől már az is aljas volt, hogy felvette az általam oly nagyon imádott Fantom alakját.
Utálom.
Vagy nem.
A fene tudja.
I.év - Október 29., szerda
Aula, Campus
Érthetetlen módon Anita megmaradt mellettem, vállalva ezzel akár a népszerűtlenséget is. Hát normális az ilyen...?
No, nem mintha zavarna. Csak kicsit szokatlan, hogy nem egymagam rohangálok teremtől teremig.
El nem tudom találni, miért nem osztozik ez a csaj a többiek ellenszenvében. Arra mondjuk nincs oka, hogy féltékenykedjen amiatt, ahogy a pasik kezelnek: két éve van együtt a barátjával, és köszönik szépen, jól vannak. Lehet, hogy csupán ez a titok nyitja.
(Ezé a titoké legalábbis. A többi továbbra is bizarr és érthetetlen. Akár egy XX. századi dráma vagy egy francia művészfilm.)
Este negyed 7
Szoba
M. La Flotte az óra közepén megjegyezte, hogy igazán romantikus ez a rózsa-dolog, biztos örülök neki.
Megmondtam neki, hogy most épp nem annyira, mert nem túl kényelmes dolog folyton azon fáradozni, hogy láthatatlan legyek. Mire ő elkezdett győzködni, hogy mindez fikarcnyit se számít, ha közben bekopog a szerelem.
Remélem, ez nem önreklám. Az nagyon rossz vicc lenne az élettől. Egyébként is fura humora van, de ez végképp kiverné nálam a biztosítékot.
I. év - Október 28., kedd
Szoba
A két irigy amcsi ribanc telekürtölte a sulit a rózsa-sztorival. Az összes lány azt találgatja, ki lehet a "titkos hódolóm", és most megint mind egy szálig utálnak, amiért nekem kijárt egy ilyen romantikus gesztus. Amint azt hiszik, nem figyelek, én vagyok a téma, pontosabban az, hogy vajon én, a kis szakadtka, mit csinálok jobban, mint ők.
Már itt sem érzem jól magam, legfeljebb, amikor egyedül vagyok. Látom a szobatársaimon, hogy ők is folytonosan az úgynevezett "titkomon rágódnak, és alig várják, hogy meg is beszélhessék, mire jutottak külön-külön.
Akartam levelet írni az otthoniaknak, de nem vagyok elég jókedvű ahhoz, hogy meggyőzően tudjak nekik hazudni.
I. év - Október 26., vasárnap
Szoba
Megint egy szál fehér rózsa, most az ajtó előtt, átkötve egy selyemszalaggal, amire valaki a nevemet írta cikornyás zöld betűkkel. Joyce találta meg, és ő rázott fel, hogy legalább kifaggathasson, ha már az a csalódás érte, hogy nem neki címezték az ajándékot.
Újabb csalódást kellett okoznom neki: még mindig fogalmam sincs, ki lehet a titokzatos rózsahagyó. Egyébként se voltam túl kommunikatív - még nem volt bennem a reggeli koffein-löket.
Hiába nyivákoltak, semmit nem tudtak kiszedni belőlem - hogy is tudtak volna, ha egyszer én magam sem tudok többet, mint ők...?
I. év - Október 6., hétfő
I. év - Október 5., vasárnap
Gyengélkedő
Amikor felébredtem, egy szál fehér rózsa volt az éjjeliszekrényemen, és senki nem hajlandó elárulni, ki hozta.
Ha minden igaz, ma kiengednek innen. Holnap már mehetek drámatörire, de jó lesz.
I. év - Október 3., péntek
Kolesz, gyengélkedő
Enyhe agyrázkódás.
Köszönöm, Philippe, köszönöm, őt imádó szerencsétlen idióta.
Valószínűleg egész hétvégén itt leszek, hiába mondogatom, hogy már jól vagyok.
Igazából mindegy. Itt se sokkal rosszabb, mint máshol.
I. év - Október 2., csütörtök
Filozófia előadás
Ma már egész magabiztosan mászkáltam. A horzsolásaim se fájtak annyira.
Erre jött az a csaj, és felkent a falra. Minden előjel nélkül.
Hisztérikus hangon faggatott, hogy mi történt köztem és Philippe között. Mondtam neki, hogy gyakorlatilag semmi, mire hazugsággal vádolt, a padlóra lökött, belém rúgott, és lekurvázott.
Most megint fáj mindenem, és néha még mindig szédelgek egy kicsit amiatt, hogy a fejem is koppant azon a rohadt falon.
Akárki is volt az a szédült tyúk, tőlem aztán viheti az imádott Philippe-et, és csinálhat vele, amit akar. Nekem nem kell. Látni se akarom. Soha többé. Áldás, hogy a szobrászok (vele együtt) a Campus másik végében vannak. Így is épp elég kockázat a kolesz, az ebédlő és a város.
I. év - Szeptember 27., szombat
A Campus mögötti parkban, ott, ahol a legsűrűbbek a bokrok
Alig kapok levegőt a sírástól és a pániktól. Hogyan is hihettem el, hogy lesz végre egy szép estém...
Csodák csodájára időben elkészültem. Felvettem a mesebeli ruhát, az ékszereket, a hajamat loknikba bodorítottam, még némi finom sminkre is jutott időm, mielőtt Philippe értem jött. Igazán illedelmes volt, még virágot is hozott. Néha szinte M. La Flotte-ra emlékeztetett.
Jut eszembe, vele is táncoltam egyszer-kétszer. Fantasztikus élmény volt. Hogy tud egy ennyire öreg ember ennyire könnyeden mozogni?
Most, hogy volt partnerem, a lányok mintha kevésbé utáltak volna. Biztos nem tűntem olyan komoly vetélytársnak.
Éjféltájban Philippe hívott, hogy jöjjünk ki sétálni a parkba. Én is vágytam már a friss levegőre és a csendre, úgyhogy vele tartottam.
Egészen eltávolodtunk a Campustól (a bált az aulában rendezték), már alig hallatszott a társaság zaja, alig látszottak az ünnepi fények. Philippe megállt, szembefordult velem, és átkarolta a derekam. Nekem ez nem tetszett, próbáltam kibontakozni az öleléséből, de nem engedett.
- Elképesztően nézel ki ma este - súgta megváltozott hangon.
Most már pontosan tudtam, mit akar, és még hevesebben igyekeztem szabadulni. Ő viszont még jobban magához szorított. Az egyik keze a hátamról a derekamra vándorolt.
- Philippe - kezdtem erőtlenül, könyörögve.
- Igen, drágaságom?
Hallottam a hangján, hogy már hiába próbálnám meggyőzni. Csak úgy menekülhettem, ha valahogy lehámozom magamról, és elfutok, vissza az emberek közé.
Csakhogy ő sokkal erősebbnek bizonyult.
Megindult előre, így én kénytelen voltam hátrálni. Egy fának ütköztem, Philippe jobb keze lassan a mellemre csúszott, majd tovább indult lefelé.
Harcoltam, ahogy tőlem telt, de csak annyit értem el, hogy elszakadt a ruhám és lehorzsolódott a hátam. Sikítani akartam. Nem ment. Elvette a hangom a rettegés. Újabb valóra vált rémálom.
A szoknyám alá nyúlt.
Két kéz megragadta a vállát, és hátrarántotta. Térdre estem.
- Menj innen! - kiáltott rám egy idegen férfihang. - Menj már! - ismételte, miközben nagy nehezen feltápászkodtam.
Remegő lábakkal elfutottam.
Ütések hangját hallottam magam mögül.
Rossz irányba mentem, nem a tömeg felé. Taktikát változtattam, futás közben búvóhely után kutattam.
Így jutottam ide. Még most is úgy reszketek, hogy
Délután fél 3
Társalgó
Éjjel nem tudtam befejezni, mert léptek közeledtek, és mozdulatlanná dermedtem, nehogy észrevegyenek. Hiába, még mindig kapkodva vettem a levegőt, és ezt lehetetlen volt nem meghallani.
Szerencsére nem Philippe jött. Az idegen arcát nem láttam jól, ahhoz sötét volt (írni is, de éppen meg tudtam oldani valahogy). Bemászott mellém, és végignézett rajtam - mintha láthatná, van-e valami bajom.
- Jól vagy? - kérdezte, és a hangjában valódi aggodalom csendült.
Válasz helyett inkább én is kérdeztem. Fogalmam sem volt ugyanis, hogy jól vagyok-e.
- Ki vagy te?
- Azt én is szeretném tudni - sóhajtotta. - A nevem William Arkwood.
Bárhogy szerettem volna, nem tudtam vele értelmesen társalogni.
Felkísért a szobámba, rávett, hogy megigyak egy nagy bögre teát, aztán, amikor már úgy látta, nem fogok pánikrohamot kapni, jó éjszakát kívánt, és magamra hagyott.
Mire órákkal később nagy nehezen elaludtam, tucatszor el akartam indulni megkeresni. Összezavarodott az agyam, és a kavalkádban csak két dolgot látott tisztán.
1. Philippe rossz.
2. William jó. Megmentett, tehát mellette biztonságban vagyok.
Ebből a kettőből fejlődött ki a vágy, hogy Williamet a közelemben tudjam.
Valamikor dél és egy óra között arra ébredtem, hogy kopognak a szobánk ajtaján. Először azt gondoltam, úgysem engem keresnek, de a lányok zavartalanul aludtak tovább, úgyhogy inkább kinyitottam.
William jött.
- Felébresztettelek? - kérdezte zavartan.
Legyintettem.
Becsuktam magam mögött az ajtót, és leültünk itt, a társalgóban. Végre jobban megnézhettem magamnak a megmentőmet.
Magas és erős, de nem robusztus felépítésű srác kissé szögletes, de még így is finom vonásokkal. Mélybarna szemeiben túl sok érzelem keveredett ahhoz, hogy külön tudjam választani őket. Felső ajka fel van repedve, pont ugyanott, ahol az enyém. A bal füle alatt van egy horzsolás, amit félig eltakar félhosszú, sötétbarna haja. Nyaka másik oldalán és jobb kézfején egy-egy csúnya véraláfutás. Ha meg is nyerte a tegnapi párbajt, nem távozott sértetlenül.
Valahonnan szörnyen ismerős volt, de képtelen voltam rájönni, honnan, vagy kire hasonlít. Végül ráfogtam arra, hogy valamicskét felfogtam belőle a sötétben is.
- Csak látni akartam, hogy vagy.
- Úgy látom, jobban, mint te.
Most ő legyintett.
Rájöttem, hogy még meg sem köszöntem, amit értem tett. Sután pótoltam.
- Bárki megtette volna.
- Nem, nem tette volna meg bárki.
- De meg kellett volna tennie. - Pillanatnyi hallgatás után halványan elmosolyodott. - Megtudhatnám esetleg a hölgy nevét, akinek volt szerencsém e csekély szolgálatot tenni?
Felnevettem, nem túl sokadjára, mióta itt vagyok.
- Virág vagyok. Váczi Virág.
Megpróbálta kimondani. Negyedjére már egész jól ment neki.
Beszélgettünk még egy kicsit, aztán megint itt hagyott, azzal, hogy egyek valamit. Honnan tudja ez a pasi, hogy nem eszem eleget, amikor felborul a napirendem?
I. év - Szeptember 26., péntek
Szoba
Mindjárt kezdek készülődni a bálra. El sem hiszem, hogy végül mégis ott leszek.
I. év - Szeptember 20., szombat
Szoba
Gyönyörű.
Mármint a ruha. Philippe úgy egy órával ezelőtt hozta át, és fel is próbáltam rögtön.
Kicsit bő rám, de mivel eleve nem bő szabású, az öv épp eléggé összehúzza a derekamon, hogy észre se lehessen venni. Az egész törtfehér selyemből készült, csak a széles öv óarany. Pont úgy rendeződik redőkbe, hogy a lehető legcsinosabbnak mutassa a viselőjét.
Philippe színésznő ismerőse még egy saruszerű óarany szandált és néhány szolid ékszert is küldött hozzá.
Szívesen megismerném azt a nőt, aki kölcsönad ilyesmit egy idegennek.
Látom a két szobatársamon az irigységet, pedig nekik saját ruhájuk van (szintén nem csúnya), és nem csak pótlékként hívták meg őket.
Istenem, micsoda két hülye tyúk.
I. év - Szeptember 16., kedd
Szoba
Úgy tűnik, mégis megyek a bálra...!
Az előbb átjött egy Philippe nevű francia srác megkérdezni, van-e már párunk, és amikor kiderült, hogy hármunk közül már csak nekem nincs, megkérdezte, elmennék-e vele. Mondtam, hogy nincs se ruhám, se pénzem, hogy vegyek egyet, mire felajánlotta, hogy szerez nekem egyet. Nem újat persze, de van egy ismerőse a színháznál, aki biztos szívesen kölcsönad egyet, ha ő kéri. Állítólag még az alakunk is hasonló.
Végül igent mondtam, azzal a feltétellel, hogy tényleg kér nekem egy ruhát. Nagyon szeretnék elmenni, az embernek csak egyszer van egyetemi gólyabálja (tisztelet a kivételnek). Plusz muszáj belekapaszkodnom mindenkibe, aki szóba áll velem. Nem akarom egyedül tölteni az academiai éveimet, és ha mindig ilyen kis alkalmi "kapcsolatokat" alakíthatok ki, akkor ezekből próbálom meg kihozni a legtöbbet.
Ami még így is baromi kevés, és még így is rohadt magányos leszek, hacsak nem sikerül pár kapcsolatot hosszabbra nyújtani.
Nem akarok egyedül maradni. Attól, hogy magányosan kell meghalnom, jobban félek mint attól, hogy egyszer meg kell halni.
Azt viszont nem hiszem, hogy épp Philippe marad majd meg mellettem. Helyes srác, meg minden, de valami furát érzek körülötte még azon túl is, hogy ő se néz rám másképp, mint a többi fiú.
No mindegy. Majd kiderül.
I. év - Szeptember 15., hétfő
Drámatöri
Büntetőfeladat, csak mert nem ismerek egy névtelen görög drámaírót?!
Mintha olyan rengeteg időm lenne többoldalas kórusszövegeket benyalni...
Utálom, utálom, utálom...
Közben mindenki lelkesen készül a gólyabálra. Csak én nem. Nincs kivel, és nincs miben.
I. év - Szeptember 12., péntek
Szoba
Ma már mertem levelet írni az otthoniaknak, talán már nem érződik rajtam annyira a kétségbeesés. Lassan megszokom, hogy egyedül vagyok, és talán a többiek is kezdenek megszokni engem. Még mindig nem fogadtak be, de legtöbbjük talán nem gyűlöl már olyan hevesen. Már ami a lányokat illeti. A fiúk ugyebár eddig se utáltak, sőt, de közeledni még ők se igen próbáltak.
Egyvalaki viszont egész kedves velem: Monsieur La Flotte, a zongoratanárom. Elvesztem, amint megláttam. Soha nem találkoztam még emberrel, aki ilyen finom eleganciával mozgott, beszélt, zenélt... szóval létezett volna, mint ő. Én meg világéletemben odavoltam az elegáns férfiakért.
M. La Flotte épp Frau Sattel ellentéte, eltekintve attól, hogy ő is egyedülálló.
Minden bűbájossága (mondanak ilyet férfira...?) mellett azért számomra az a legértékesebb vonása, hogy mellette nem érzem magam ócska kurvának. Talán csak udvariasságból nem viselkedik velem úgy, mintha az lennék, talán mert nem tart annak, az ok nem érdekel, csak hogy valósággal újjászületek egy-egy zongoraóra végére.
Mázli, hogy vettem fel zenei tárgyakat is.
Róla jó sokat írtam a levelemben, hogy legyen benne igazán lelkes rész is, ne csak felsorolások arról, hogy mi minden szép itt, meg pár semleges élménybeszámoló. Talán még Anya is elhiszi majd, hogy imádok itt lenni.
Pedig csak a diploma ígérete tart itt. Ha nem lenne tét (és/vagy egy szemernyi büszkeség se lenne bennem), futnék haza, és elmennék takarítónőnek vagy bébicsősznek.
I. év - Szeptember 1., hétfő
I. év - Augusztus 31., vasárnap
Délután 2 óra
Kolesz, 218-as szoba (azaz a miénk)
Hiába keltem szinte irracionálisan korán, csak nemrég értem vissza az irodából. Ott voltam már negyed órával nyitás előtt, mégis megelőztek vagy százan.
Erre is felkészültem, volt nálam könyv, most valahogy oda is tudtam rá figyelni, pedig a megalázó bámulás folytatódott. Néha muszáj volt leellenőriznem, van-e rajtam ruha.
Abbahagyhatnák már.
Mindegy, leadtam az órarendet, megkaptam a diákigazolványomat. Aláírtam még egy-két papírt, és tádám, az Academia Musae teljes jogú hallgatója lettem. Holnap pár óráim is lesznek.
Megyek, sétálok egyet a városban – ami ugyebár szintén az Academia fennhatósága alá tartozik.
Este 7 óra
Főtér, a szökőkút szélén ülve
Hihetetlen ez a hely, olyan, mintha egy egész országot zsúfoltak volna bele ebbe az egy városba. És tele van élettel.
Csak lenne itt valaki, akivel mindezt megbeszélhetem.
I. év - Augusztus 30., szombat
Academia Musae kollégiuma, 2. emeleti társalgó
Van az a tipikus rémálom, amikor az ember a tömeg közepén állva döbben rá, hogy teljesen meztelen. Én ma találkoztam vele először.
Ez az első éjszakám az Academia Musae kollégiumában.
Ma reggel érkeztem meg az Academiára bő kabátomban, ütött-kopott bőröndömmel és azzal a reménnyel, hogy egyszer majd mint világsiker-várományos színésznő lépek ki innen. Itt erre jóval nagyobb esélyem van, mint bármelyik másik művészeti iskolában lenne, hiszen mint tudjuk, itt nem törődnek se származással, se anyagi helyzettel. Területe független minden országétól, tanárai és diákjai a legkülönbözőbb helyekről érkeznek. Egyetlen dolog számít: a tehetség.
Így hát hittem abban, hogy itt majd nem gúnyolnak ki szegényes ruháim és enyhe, de kiirthatatlan és minden nyelven érezhető szegedi tájszólásom miatt. Az utóbbi a felvételi előtt még okozott némi fejfájást, de miután megkaptam az értesítőt, ez is elmúlt.
Amikor azonban beléptem a kapun, és beálltam a sorba, hogy megkapjam a felvehető tárgyak listáját és a szobakulcsomat, észrevettem, hogy valami mégsincs rendben.
Minden szem rám szegeződött. Nem csak rám pillantottak, ahogy az újonnan érkezőkre szokás. Hosszan, fürkészőn bámultak, a fiúk szinte vetkőztettek a tekintetükkel, a lányokról sütött a gyűlölet.
Odalett minden magabiztosságom. Zavartan végignéztem magamon. Térdig érő ibolyaszín egyberuhámat a nővéremtől örököltem, ennek megfelelően sokat vesztett már a színéből, és egy kicsit nagy is rám. Hosszú szárú, piros, szívekkel és virágokkal telerajzolt tornacipőm közel áll már a szétszakadáshoz. Nem volt rajtam semmi, ami annyira vonzóvá tett volna, hogy kiérdemeljem ezt a fogadtatást. Ráadásul tudtam, hogy kócos és gyűrött vagyok a hosszú vonatúttól, a szemem alatt karikák sötétlenek, a szám meg fel van repedve, mert bevertem egy hirtelen fékezésnél. Kifejezetten szánalmasan festhettem.
Mégis bámultak. Percek teltek el, mire többségük elfordult végre. Sokan még az után is vissza-visszanézegettek. Elővettem egy könyvet, de képtelen voltam az olvasásra koncentrálni, helyette titokban folyton azt lestem, figyelnek-e még.
Pokolian hosszú idő múlva kerültem sorra. Amilyen gyorsan csak lehetett, bemutattam, átvettem és aláírtam mindent, amit kellett, aztán rohantam a szobámba. Összeállítottam az órarendemet (itt valahogy megoldják, hogy mindenkinek jusson hely, ahol akarja, csak le kell adnunk a beosztásunkat), hogy holnap odaérjek az irodához, mielőtt kilométeresre nőne a sor.
Addigra ideértek a szobatársaim is, két amerikaival, az ének szakos Amyvel és a festő Joyce-szal lakom együtt. Hangosak, nagyképűek, tapintatlanok. Nem tudom, mi lesz itt velem.
Jó ötlet volt ez a napló – valahogy le kell vezetnem a… mindent.
Szóval, gondolom, mindezek miatt jött az a rémálom. Az érkezésemet álmodtam újra, csak meztelenül. Az álmaim mindig hihetetlenül valóságosak, ez is az volt, úgyhogy szörnyű idegesen ébredtem, és nem tudtam visszaaludni.
Ezzel el is jutottunk odáig, hogy kijöttem a társalgóba naplót írni.
Most meg vissza kellene mennem aludni, különben holnap nem tudok majd időben felkelni.
Peiszinoé
És van, akire ismeretlenül is tapadnak a pasik, és akit a lányok ismeretlenül is gyűlölnek, pedig semmit sem tesz mindezért. Kopott ruhákban jár, nem játssza meg magát, hétköznap még csak nem is sminkel. Váczi Virágnak hívják, és ő maga sem tudja, mi ez a felhajtás körülötte.
Amikor aztán rájön, nem sok öröme rejlik benne...
About Me
- Papusz
- Lehetséges, hogy minden ember számára létezik egy viszonylag ideális környezet a Földön? És ha igen, ki a franc teheti meg, hogy beutazzon minden országot és ráleljen a magáéra? (Gerlóczy Márton)